Про Асоціацію

Асоціація народних депутатів України — об’єднання депутатів чинного та попередніх скликань Верховної Ради України із метою сприяння парламенту та його комітетам у підготовці законодавчих актів, проведення просвітницької роботи у сфері законодавства та історії українського парламентаризму, а також захисту інтересів народних депутатів.

Асоціація була заснована в 1995 р. на установчих зборах у залі пленарних засідань Верховної Ради України за участі Голови Верховної Ради І скликання І.С. Плюща, Голови Верховної Ради ІІ скликання О.О. Мороза, Голови ЦВК І.Г. Ємця, 195 народних депутатів, представників споріднених організацій колишніх членів парламентів США та Канади. У тому ж році затверджено її статут, згідно з яким вона є всеукраїнською, добровільною, позапартійною громадською організацією.

Місія Асоціації народних депутатів України — започаткування, збереження й примноження депутатських традицій та створення умов для ефективного використання інтелектуального потенціалу й досвіду колишніх народних депутатів для сприяння гілкам влади всіх рівнів, громадським і політичним організаціям в розбудові суверенної й незалежної, демократичної, правової України.

Головним завданням Асоціації є реалізація положень частини 15 статті 20 Закону України «Про статус народного депутата України» у сфері залучення народних депутатів України чинного і попередніх скликань до підготовки законопроектів та просвітницько-гуманітарної взаємодії, посилення соціальної комунікації між інститутами громадянського суспільства задля  підвищення їх ролі у підготовці та ухваленні законодавчих актів, допомоги у проведенні народними депутатами та підрозділами Апарату ВРУ просвітницької роботи в сфері законодавства та історії українського парламентаризму, а також у захисті інтересів членів депутатського корпусу.

Серед завдань об’єднання депутатів — організація консультативного та інформаційного сприяння парламенту, комітетам, робочим депутатським групам для підготовки законопроектів, сприяння утвердженню Верховної Ради як інституту законодавчої влади та представницької демократії як системи управління, громадський контроль за дотриманням Закону України «Про статус народного депутата України» щодо депутатів попередніх скликань, їх соціальна підтримка та захист, проведення на замовлення Верховної Ради, її комітетів експертизи поданих проектів законодавчих актів, сприяння аналітичній роботі гілок влади й органів самоврядування, систематичне висвітлення результатів своєї діяльності.

Асоціація організовує різноманітні заходи: конференції, збори, видає книги, а з актуальних та найважливіших суспільно-політичних питань виступає з публічними заявами. Асоціація народних депутатів України співпрацює з Верховною Радою на індивідуальному рівні: члени Асоціації відвідують відкриті засідання, надають експертні висновки комітетам.

Також колишні народні депутати беруть участь у круглих столах у межах проектів технічної допомоги Верховної Ради. Члени Асоціації виступають із власними законодавчими ініціативами, які підтримуються та просуваються. Також готуються проекти документів для організації дипломатичної конференції з питань Міжнародної конвенції щодо ліквідації усіх форм соціальної дискримінації в законодавчих актах деяких країнах ЄС та України, де Асоціація виступає одним із ініціаторів у висвітленні цієї проблеми.

Серед інших перспективних сфер діяльності Асоціації народних депутатів України є передача досвіду роботи в Раді, підтримка ініціатив, особливо молодих депутатів, благодійність, адвокація, лобізм, питання парламентської етики, збереження традицій українського парламентаризму, просвітницька діяльність, напрацювання законодавчих ініціатив або сприяння в просуванні раніше зареєстрованих законопроектів попередніх скликань.


Асоціація народних депутатів України працює над створенням благодійного фонду, з метою розширення можливостей для діяльності організації. У планах — курси, зустрічі зі студентами, круглі столи та обговорення. Також Асоціація підтримує традиції позапарламентського життя. Так, влаштовується щорічний шаховий турнір «Парламентська партія», у якому беруть участь депутати всіх скликань та всіх фракцій.


Головними напрямами розвитку об’єднання визначило навчання молоді, роботу з населенням у регіонах, допомогу у збільшенні відкритості Верховної Ради. Воно має виступати медіатором у політичних діалогах, виразником ідей демократії перед молодими політиками та студентством.

Блог на WordPress.com .